HIZLI TEKLİF ALIN
 
 
 
 


İshan Sigorta Haber > TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI ÖNEMLİ

Sigorta şirketleri temsilcileri tamamlayıcı sağlık sigortasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu<br />
<div><br />
</div>

Beğen / Favorilere Ekle

Tamamlayıcı sağlıkla sigorta tabana yayılacak

Aksigorta Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Cem Köylüoğlu,  "Kişiler sağlık sorunlarıyla karşılaştıklarında özel sağlık sigortasına sahip olmak istiyor ki bu çok yanlış." dedi. 

Aksigorta Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Cem Köylüoğlu,  kaliteli sağlık hizmetinden ödün verilmeden ancak gereksiz işlem ve şişirilmiş maliyetlerden ve bunların neden olduğu yüksek primlerden arındırılmış bir sağlık sigortası dünyasında tüm paydaşların mutlu ve tatmin olduğu büyük bir resim paylaşmak istediklerini söyledi.
Sağlık sigortalarının geleceğine yönelik beklentilerine üç başlık altında bakılabileceğini belirten Köylüoğlu şunları söyledi: "En uzun erimli fakat en popüler konumuz Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları. Artan fark ücretlerle birlikte daha da belirginleşecek finansal güvence ihtiyacı ve teşviklere dayalı geliştirmelerle birlikte toplam sağlık prim üretiminde önemli bir pay bu ürünlerden gelecektir.  Öte yandan bireysel sağlık sigortalarında ürün gamında basamaklı bir yapının, grup sağlık sigortalarında ise alınan hizmetten ödün vermeden ancak gereksiz sağlık harcamalarını azaltarak primlerin kontrol altına alındığı bir sistemin yaygınlaşacağını öngörüyoruz.”
 
Tamamlayıcı sağlık sigortasının sigortalı sayısında daha hızlı bir büyüme sağlayacağının altını çizen Köylüoğlu, "Tamamlayıcı sağlık, sigortanın tabana yayılmasına, yeni gelir segmentlerine inmesine, İstanbul dışındaki büyük şehirlere de yayılmasına vesile olacak. Kişilerin daha nitelikli sağlık hizmetlerini rahatça almasında önemli bir araç haline gelecek” dedi.
Sigorta bilincinin istenilen seviyelerde olmayışının sağlık sigortasının da gelişmesini önlediğini belirten Köylüoğlu, "Kişilerin sağlık sorunlarıyla karşılaştıklarında bu ürünü sahip olmak istemeleri ve  kamunun sağlık sistemini oldukça yüksek düzeyde sübvanse etmesi de özel sağlık sigortalarının gelişimini engelliyor" dedi.

Kaynak

SİGORTA TEKLİFİNİZ
 
   
 
 
Paylaş
PinIT