HIZLI TEKLİF ALIN
 
 
 
 


İshan Sigorta Haber > SAĞLIK SİGORTASI İÇİN ÖNCE CHECK-UP İSTENECEK

Sağlık konusunda üst üste yaşanan gelişmeler sektörde de bazı değişikliklere yol açacağı benziyor. 

Beğen / Favorilere Ekle

Sağlık konusunda üst üste yaşanan gelişmeler sektörde de bazı değişikliklere yol açacağı benziyor. Bugüne kadar yapılan sağlık sigortalarında beyanı doğru kabul ederek poliçe satan şirketlerin artık check-up isteyebileceği belirtiliyor. Bir yandan tamamlayıcı sigorta bir yandan özel sağlık sigortaları yönetmeliği ile hareketli günlere adım atan sektörde yeni uygulamaların da gündeme geleceği ileri sürülüyor.

Ray Sigorta Genel Müdürü Levent Şişmanoğlu, şimdiye kadar yalnız çalışanların ve ağırlıklı olarak 50'ye yaklaşan kişilerin sağlık sigortası yaptırdığına dikkat çekerek, önceden yalnız beyana dayanan ya da belli hastalıklar için bir iki kontrol istenen sağlık sigortalarında artık genel bir kontrol  (check up) istenebileceği hatta bunun zorunlu tutulabileceğini dile getirdi.

Hazine'nin geçtiğimiz günlerde yayımladığı 'özel sağlık sigortaları' yönetmeliğine göre, artık sağlık sigortası yaptırırken sigorta şirketi, check-up isteyebilir. Check-up, sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu hastanede indirimli yaptırılabilir, masraflar ise sigortalıya veya sigorta ettiren kuruma ait olacak. Eğer, şirket check-up yaptırmıyorsa, sigortalının geçmişteki tüm rahatsızlıklarını kabul etmiş sayılacak.

Trafik ve yangınla büyüdü

Levent Şişmanoğlu, Ray Sigorta'nın prim üretiminin bu yılın ilk 9 ayında yüzde 21, hayat dışı sigorta sektörünün ise yüzde 24 büyüdüğünü söyledi. Ray Sigorta'nın bu yıl yüzde 14'lerde, sektörün ise yüzde 12′lerde büyümesinin öngörüldüğünü hatırlatan Şişmanoğlu, "Bu büyüme sürpriz oldu" dedi. Şişmanoğlu sektördeki sürpriz büyümeyle ilgili olarak şunları söyledi:

"Trafik sigortası poliçelerinde prim üretimi yüzde 37 büyüdü. Ayrıca, DASK'ın da etkisiyle yangın branşında yüzde 28'lik artış oldu. Bunların etkisiyle sektör hızlı büyüdü. Öte yandan, kasko da sektörde yüzde 13 büyüdü. Eylül itibariyle kaskoda primler yüzde 15 ucuzladı. Bu düşüş 2014′te de devam eder."

Bu arada, Ray Sigorta bu yılın 9 aylık dönemini 1.2 milyon TL vergi öncesi kârlı kapattı. Şirketin önümüzdeki yıllarda sermaye kârlılığını artırması planlanıyor. Şişmanoğlu, yüzde 8′ler oranında özsermaye kârlılığı hedeflediklerini kaydetti.

BES'e de girebilir.

Ray Sigorta'nın hissedarı Avusturyalı Vienna Insurance Group'un (VIG), Türkiye'deki faaliyetlerinden memnun olduğunu hatırlatan Şişmanoğlu, grubun bireysel emeklilik sektöründe de faaliyet göstermek istediğini belirtti. VIG, satın almalarla ilgileniyor.

Sağlık Sigortası Check-Up Haberi İçin

SGK, ÖZEL SİGORTA İLE TAMAMLANACAK
TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI ÖNEMLİ
TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI İLE SAĞLIĞINIZ AXA SİGORTA GÜVENCESİ ALTINDA


SİGORTA TEKLİFİNİZ
 
   
 
 
Paylaş
PinIT