HIZLI TEKLİF ALIN
 
 
 
 


İshan Sigorta Haber > SAĞLIK POLİÇELERİNİZİ SORGULAYIN

Seyahat sağlık sigortaları hem konsolosluklar hem de vatandaşlar tarafından takip edilebiliyor.

Beğen / Favorilere Ekle

Yurt dışı seyahatine çıkarken yaptırılan seyahat sağlık sigortaları Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) sayesinde hem konsolosluklar hem de vatandaşlar tarafından takip edilebiliyor.

SBM'den yapılan açıklamada, vize başvuruları sırasında pek çok ülkenin talep ettiği seyahat sağlık sigortası, seyahatleri süresince kişileri koruyan ve acil sağlık problemlerinde tedavilerini teminat altına alan bir güvence sözleşmesi niteliğinde. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi de daha sağlıklı ve daha güvenli sigorta sistemi için tüm vatandaş ve kurumların yararlanabileceği Seyahat Sağlık Poliçe Sorgulama Uygulamasını hayata geçirdi. Yakın zamanda kullanıma açılan uygulama, sigorta poliçelerinin kontrol edilebildiği en doğru, en hızlı ve güvenilir  kaynak olma özelliğini taşıyor.

SBM resmi web sitesi www.sbm.org.tr de yer alan “Seyahat Sağlık Poliçe Sorgulama Uygulaması” bölümünden kişiler T.C. Kimlik Numarası ve poliçe üzerinde bulunan Poliçe Numarası bilgilerini girerek poliçenin ilgili sigorta şirketi tarafından oluşturulup oluşturulmadığını  ve SBM sisteminde  kaydını kontrol edebiliyor.

24 saat güncel ve doğru bilgi

Yeni uygulama ile sigorta şirketleri tarafından düzenlenen Seyahat Sağlık Sigorta poliçeleri, SBM sistemine gerçek zamanlı olarak transfer ediliyor. Böylelikle,  poliçe bilgileri SBM sisteminden en güncel haliyle anında sorgulanabiliyor.

Seyahat Sağlık Poliçe Sorgulama haberi

SİGORTA TEKLİFİNİZ
 
   
 
 
Paylaş
PinIT