HIZLI TEKLİF ALIN
 
 
 
 


İshan Sigorta Haber > MUHSİN BEY, GROUPAMA DESTEĞİYLE YENİDEN CANLANIYOR

<div style="text-align: justify;">Groupama, İstanbul Film Festivali kapsamında bu yıl "Türk Klasikleri Yeniden" projesi için "Muhsin Bey" filmini restore ediyor. </div>

Beğen / Favorilere Ekle


Groupama, İstanbul Film Festivali kapsamında bu yıl yedinci kez hayata geçireceği "Türk Klasikleri Yeniden" projesi için "Muhsin Bey" filmini restore ediyor. Kültür mirasımıza sahip çıkan ve bugüne kadar Türk sinemasının unutulmaz 6 filmini restore eden Groupama, şimdi de "Muhsin Bey" filmini 27 yıl aradan sonra pırıl pırıl görüntüsüyle tekrar izleyiciyle buluşturacak.

Groupama yedi yıl önce yaklaşık 150 bine ulaşan takipçisiyle Türkiye'nin en büyük sinema etkinliği olan İstanbul Film Festivali işbirliği ile başladığı "Türk Klasikleri Yeniden" projesi kapsamında, klasikleşen filmlerimizi restore ederek, Türk sinemasına sahip çıkıyor. Bu yıl ise Yavuz Turgul'un yazıp yönettiği 1987 yapımı "Muhsin Bey" filmini seçen Groupama, Türk sinemasının 100'üncü yılında sinemaseverlere eşsiz bir armağan sunuyor.

Ülkemizin sinema alanındaki ilk bilim-sanat-kültür kurumu olan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Prof. Sami Şekeroğlu Sinema-Televizyon Merkezi işbirliğiyle restore edilen "Muhsin Bey", bu yıl 33'üncüsü düzenlenecek olan İstanbul Film Festivali'nde 27 yıl aradan sonra izleyiciyle tekrar buluşacak. Groupama Genel Müdürü Ramazan Ülger, "Türk Sinemasının 100'üncü yılını kutladığımız bu önemli yılda herkes tarafından sevilen 'Muhsin Bey' filmini restore ederek Türk sinemasına tekrar kazandıracağımız için çok mutluyuz. Groupama olarak bu yıl yedincisini gerçekleştireceğimiz 'Türk Klasikleri Yeniden' projemizle milli kültür mirasımızın korunmasına önümüzdeki yıllarda da destek vereceğiz" dedi.

Şener Şen, Uğur Yücel ve Sermin Hürmeriç gibi usta isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla Türk sinema tarihinin en başarılı filmlerinden biri olarak gösterilen "Muhsin Bey", 1987 yılında katıldığı 27'nci Antalya Film Şenliği'nde "En İyi Film" ve "En İyi Senaryo" ödülünü almıştı. 1988 yılında gerçekleşen İstanbul Film Festivali'nde de "Jüri Özel Ödülü"ne layık görülen 'Muhsin Bey', Şener Şen'e "En İyi Erkek Oyuncu", Uğur Yücel'e de "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ödülü kazandırdı. Görüntü yönetmenliğini Aytekin Çakmakçı'nın üstlendiği "Muhsin Bey"in özgün müzikleri ise Atilla Özdemiroğlu'na ait.

GROUPAMA İLE "TÜRK KLASİKLERİ YENİDEN" PROJESİ YEDİNCİ YILINDA

2008 yılından beri "Türk Klasikleri Yeniden" projesi kapsamında Türk sinemasının tarihe adını yazdırmış filmlerini restore eden Groupama, sanata verdiği desteği bu yıl 'Muhsin Bey' filmini restore ederek sürdürüyor. Bu kapsamda, 2008 yılında Erden Kıral'ın "Bereketli Topraklar Üzerinde" (1979) filmiyle "Türk Klasikleri Yeniden" projesine başlayan Groupama, 2009 yılında Ömer Lütfi Akad'ın "Vurun Kahpeye" (1949), 2010 yılında Atıf Yılmaz'ın "Selvi Boylum Al Yazmalım" (1978), 2011 yılında Memduh Ün'ün Üç Arkadaş (1958), 2012 yılında Halit Refiğ'in "Gurbet Kuşları" (1964) ve 2013 yılında Lütfi Ö. Akad'ın "Vesikalı Yarim" (1968) filminin restorasyonlarını üstlenmişti.

 'MUHSİN BEY', GROUPAMA'NIN DESTEĞİYLE YENİDEN CANLANIYOR

SİGORTA TEKLİFİNİZ
 
   
 
 
Paylaş
PinIT