HIZLI TEKLİF ALIN
 
 
 
 


İshan Sigorta Haber > LİBERTY SİGORTA, 2013'E YENİ ÜRÜNLER İLE GİRDİ

Acente ve müşteri memnuniyetini sağlayarak tercih edilen lider sigorta şirketlerinden biri olmak ve Liberty Sigorta’nın...

Beğen / Favorilere Ekle

Acente ve müşteri memnuniyetini sağlayarak tercih edilen lider sigorta şirketlerinden biri olmak ve Liberty Sigorta’nın yüksek hizmet kalitesi ile anılan bir marka olmasını sağlamak hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerlediklerini söyleyen Liberty Sigorta Genel Müdürü Ragıp Yergin, hedeflerinin daha ileriye taşınması adına 2013 yılının önemli bir yıl olacağını belirtti.
FERDİ KAZA SİGORTASI
Hemen Başvur
Bireysel sigortacılıkta geniş bilgi ve deneyime sahip olan Liberty Mutual Insurance Grubu’nun tecrübe ve deneyimlerinden yararlanarak, gerek ürün kapsamı, gerekse fonksiyonel özellikleri yüksek, bireysel müşterilerin gerçek ihtiyaçlarına uygun ürünler geliştirmeye devam ettiklerini söyleyen Ragıp Yergin, “2013 yılında yepyeni sigorta ürünleriyle müşterilerimize ‘daha güvenli bir 2013’ yaşatacağız. 2012 yılında oto grubu ürün yelpazemizde yarattığımız ivmeyi, 2013 yılında oto dışı branşındaki ürünlerimiz ile daha da artıracağız. Hedefimiz, olabildiğince yaygın bir gruba sigorta hizmeti sunmak” dedi.Yergin, “Sigorta sektöründe esas olan müşteri memnuniyetidir. Müşteri memnuniyetinin sağlanması ise, doğru ihtiyaca doğru önlemin alınmasının sağlanmasında gizlidir. Sigorta şirketlerinin doğru ihtiyaçlara dokunabilmesi için ürün yelpazesini genişletmesi gerekir. Liberty Sigorta olarak biz de bu doğrultuda 2012 yılının son çeyreğinde Ticari Paket ürünlerimize odaklandık ve ek olarak “TRAFİKcan”, “Öğrencim Güvende”, “Canım Ailem”, “Yurtdışı Eğitim Seyahat Sağlık” ürünlerimizi piyasaya sunduk” dedi. 

Ticari ürünlerde etkinliğimizi artıracağız 

Oto dışı branşındaki büyüme planlarından bahseden Yergin, sözlerini şöyle sürdürdü:“Liberty Sigorta olarak odağımız bireysel müşteriler ile KOBİ müşterileri; dolayısıyla ürün gruplarımızı da bu hedef kitlelerimize yönelik olarak oluşturuyoruz. Portföyümüzün ağırlığı oto branşında; ancak önceliğimiz, oto dışında büyümeyi yakalamak.Bu yüzden, 2013 yılında oto dışı ürünlere ağırlık vereceğiz. KOBİ’lere yönelik ticari ürünler tarafındaki etkinliğimizi artıracağız. Bu yıl ve önümüzdeki dönem ana hedefimiz, geniş teminat seçenekleriyle KOBİ müşterilerimizin sigorta ihtiyaçlarını karşılamak olacaktır.Sektörde yaygın olarak sunulan standart iş yeri paket ürünleri, yangın ve yangın genel şartlarında adı geçen ek teminatları içeriyor.Ancak bu ana teminatlara ilave olarak bir iş yerinin ihtiyacı olan işveren sorumluluk,3. şahıs sorumluluk, elektronik cihaz, makine kırılması, ferdi kaza gibi farklı branşlara konu olan teminatlar bir paket olarak çoğu zaman müşteriye önerilmiyor.Biz, iş kolu özelliklerine göre hazırladığımız 6 ana sigorta paketi ile (Mağaza Sigorta Paket, Ofis Sigorta Paketi, Eczane Sigorta Paketi, Gıda Sigorta Paket, Otel Sigorta Paketi, Akaryakıt İstasyonu Sigorta Paketi) bir KOBİ’nin sektörel bazlı sigorta ihtiyaçlarına en uygun teminat çözümlerini oluşturduk. Acentelerimize yönelik ürün eğitimlerimizi tamamladık. 2013 yılı başında hayata geçmek üzere bu ürünlerimizin bilinirliğini artıracak çeşitli tanıtım çalışmalarını planladık.”
 
Yeni ürünler ile farkımızı hissettireceğiz 

Oto dışı branşındaki yeni ürünleriyle ilgili kısaca bilgi veren Yergin, “TRAFİKcan”ile tek bir poliçede hem zorunlu trafik hem de ferdi hayat sigortası sunulduğunu belirterek, ürünün yenilikçi bir yaklaşımla benzerlerinden ayrıldığını söyledi.Yergin, “Trafik ve hayatın birbirinden ayrılamaz bir bütün olduğunu düşünerek hazırladığımız ürün, araçta seyahat eden herkesin güvence altına alınmasını sağlıyor”dedi. “Maddi ve manevi hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan, imkânlarını sonuna kadar zorlayarak çocuklarını okutmaya çalışan anne-babaların baş destekçisi olan “Öğrencim Güvende” ürünümüzle bu zorlu,umutlu ve gururlu yolda beklenmedik kazalar ve aksiliklerin, can sıkmasına engel oluyoruz” diyen Yergin, Liberty Sigorta olarak, okul yaşamındaki olası riskleri teminat altına alan ürünleri ile Ferdi Kaza Sigortası, Kişisel Eşya Teminatı, Öğrenci Sorumluluk Teminatı ve Gıda Zehirlenmesi Teminatı’nı birlikte sunduklarını belirtti.Yergin, “Canım Ailem” ürünü ile de sigortalıların Ferdi Kaza Sigortası, Aile Sorumluluk Sigortası, Kapkaç / Gasp, Hukuksal Koruma ve Liberty Yardım Hizmetleri’ne tek bir sigorta ürününde sahip olarak tüm ailesini koruma altına alabildiğini söyledi. “Yurtdışı Eğitim Seyahat Sağlık”ile kişilerin eğitim amacıyla yaptıkları yurtdışı seyahatleri sırasında karşılaşabilecekleri acil sağlık problemlerini herhangi bir kalış süresi sınırlaması olmaksızın poliçe süresi içerisinde belirlenen limit ve şartlar dahilinde teminat altına aldıklarını belirten Yergin, “Böylece öğrencilerin yurtdışında da kendilerini evlerindeki gibi güvende hissetmelerini sağlıyoruz” dedi. Yergin, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Özetle, 2013’te bizim için yeni bir dönem başlıyor. Her müşteri grubuna yönelik olarak geliştirdiğimiz yeni ürünlerimiz müşteri ihtiyaçlarını karşılarken, müşterilerine sunabilecekleri ürün seçeneklerini artırdığımız için acentelerimize de yeni fırsatlar yaratıyor. 2013’te genişlemiş ürün yelpazemiz, doğru fiyat yapısı ve doğru kurgulanmış hizmet stratejisi ile Liberty Sigorta farkını tam anlamıyla hissettireceğiz.” 

Risksiz bir yaşam sürmek kolaylaşacak 

Sigorta sektöründe müşteri ihtiyacının sürekli olarak değiştiğinin ve geliştiğinin altını çizen Yergin, “2012 yılının sonçeyreğinde pazara sunduğumuz yeni ürünlerimiz Trafik Sigortası ve Ferdi Kaza Sigortası’nı beraber sunan “TRAFİKcan”, öğrencileri poliçe süresi dahilinde eğitim hayatı boyunca koruyan “Öğrencim Güvende”, tüm aileyi koruma altına alan “Canım Ailem”, yurtdışında eğitim alan kişilere yönelik oluşturduğumuz ve süre sınırını ortadan kaldırdığımız “Yurtdışı Eğitim Seyahat Sağlık” ürünlerimizile müşterilerimiz için risksiz bir yaşam sürmek kolaylaşacak” dedi.


Kaynak:

SİGORTA TEKLİFİNİZ
 
   
 
 
Paylaş
PinIT