HIZLI TEKLİF ALIN
 
 
 
 


İshan Sigorta Haber > KURUMUŞ YAPRAKLARIMIZI DÖKÜP TAZELENME ZAMANI

Gelin hayatımızdaki kuru yaprakları dökelim. Şimdi tazelenme zamanı…

Beğen / Favorilere Ekle

Sonbahar, tabiatın kuru, yıpranmış yapraklarını dökmesi ve tazelenmeye hazırlanmasıdır. Sonbahar, tüm yorgunluğumuzdan, telaşımızdan, stresimizden arınma, içe dönme ve yenilenmeye hazırlıktır.
Gelin hayatımızdaki kuru yaprakları dökelim. Şimdi tazelenme zamanı…
KONUT YANGIN SİGORTASI
Hemen Başvur
Değişime yaşadığımız mekânlardan başlayalım. Değiştirmek istediğimiz alanları, uzun zamandır kullanmadığımız eşyaları gözden geçirelim. Eski eşyalarımızı sınıflandıralım; yenilenebilir, atıklar ve bağışlanacaklar şeklinde eşyalarımızı ayıralım. Anısı olan, ya da atmayı istemediklerimizi de yenileyelim. Dolaplarımızı, çekmecelerimizi küçük kutularla, askılarla düzenleyelim. Sınıflandıralım, üstlerine etiketler yapıştıralım ki bulması kolay olsun.

YATAK ODASI

Günümüzün ortalama sekiz saatini geçirdiğimiz yatak odalarımıza ayrı bir özen göstermemiz gerekiyor. Yatak odalarının sade olması da çok önemli. Duvarlarımızda açık ve göz yormayan tonları kullanabiliriz. Anneannelerimizden kalan eski dresuar ya da şifonyerlerini boyayıp başucu konsolu olarak da kullanmak şu aralar çok moda. Eğer ben çok açık tonları kullanmaktan kaçınırım derseniz, doğa renkleri olan kahve ve yeşil tonları da dinlendirici tonlar arasında bulunuyor. El emeği göz nuru örgü yatak örtülerini de artık sandıklardan çıkartabiliriz.

ÇOCUK ODASI

Çocuk odaları da okulların açıldığı bu dönemde, yenilenmesi ve düzenlenmesi gereken alanlar arasında. Çocuk odalarında yapılacak düzen, hem ebeveyn olarak bizim yükünüzü azaltacak, hem de çocuklarınızın odalarında daha rahat hareket etmelerini sağlayacak, konsantrasyonlarının artmasına yardımcı olacaktır. Artık, kız çocuklarının odalarında mavi ve yeşil gibi tonlar da kullanılmakta. Mavi erkek çocuk rengi, pembe kız çocuk rengi kuralı tamamen ortadan kalmış durumda.

BANYO

Banyolarımızda da sadelik ve dinginlik çok önemli. Makyaj yapma alanınız burası ise, ışıklandırması da ayrıca önemli. Banyonuzu planlarken önceliğinizi doğru ışık kaynakları planlamaya vererek rahatça kullanabileceğiniz, ferah ve aydınlık bir alan düzenleyebilirsiniz. Tasarımlarıyla dikkat çeken duvar apliklerini banyonuzun her alanında kullanabilirsiniz. Ayrıca, son dönemde plafoniyerler yerini salon gibi mekânlarda kullandığımız avizelere bıraktı. Banyonuza renk vermek isterseniz, renkli tablolar, havlular ve çiçekler de kullanılabileceğiniz dekorasyon öğeleri arasında. Banyo dolabı düzeni için büyük yapı marketlerde bulunan dolap içi düzenleyicilerinden yardım alabiliriz.

MUTFAK

Aile toplantılarının belki de en güzellerinin yapıldığı, dertleştiğimiz, güldüğümüz evin en önemli mekânı mutfak… Son yıllarda tasarım dünyasını kasıp kavuran beyaz, mutfaklarda da en çok kullanılan renk oldu. Mutfakta değişime dolap kulpları ile başlanabilir. Değişik dolap kulpları dolaplarımızın yüzünü tamamen değiştirecektir. Düzenlemeye de dolap içlerinden başlayıp, tezgâh üstü ile devam edebiliriz. Tezgâh üzerinde çok sık kullanmadığımız meyve sıkacağı vb. elektrikli aletleri ortadan kaldırabilir. Bu alanda daha çok cam vazo içerisinde çiçek, kurumuş yapraklar ya da dallar, ya da taze meyveler kullanarak değişik bir hava yaratacaktır. Yemek masası ya da köşelerinde kullanılan sandalyeleri masadan farklı bir renge boyayarak mekâna canlılık katabiliriz. Sandalyelerin oturma yerlerini de renkli minderlerle kaplamak dekorasyonumuzda diğer bir alternatif olarak kullanılabilir.

SALON

Eve girdiğimizde koltuğa uzanıp şöyle birkaç dakika dinlenmek, belki de birçoğumuzun ilk yaptığı şeydir. Salonumuz, misafirlerimizi ağırladığımız, kutlamalarımızı yaptığımız, uykumuz gelene kadar vaktimizi geçirdiğimiz evimizin en önemli mekânlarından biridir. Eğer küçük bir salonumuz varsa, büyük hacimli eski televizyon sehpalarımızdan kurtularak işe başlanabilir. Onun yerine, Çukurcuma gibi mekânlardan rahatlıkla bulabileceğimiz eski sehpalar ortama farklı bir hava katacaktır. Ayrıca, annelerimizin sandıkları da boyanıp şık birer televizyon sehpasına dönüşebilir ya da bir orta sehpaya. Koltuk şalları da mekânımıza sıcaklık katacak diğer bir öğe. Şöminelerimizin etrafını farklı bir renge boyayıp üzerini büyükçe bir ayna ile süsleyebilir aynı zamanda mekânımızı daha büyük gösterebiliriz. Kuru dallar ve kozalaklar da dekorasyonumuza mevsim havasını katacaktır.

ÇALIŞMA MEKÂNLARI

Son dönem modası evden çalışma, işverenlerin maliyet açından en çok tercih ettiği, çalışana esneklik kazandıran, ofis baskısını ortadan kaldıran bir sistem oldu. Evlerinden çalışanlar için işte birkaç öneri… Ev ofisinizi tercihen ışık alan bir mekâna kurmanız öneriliyor. Işık almıyorsa, mutlaka ışık sistemlerinin kurulması gerekiyor. Evinizdeki duvar nişleri ise, çalışma alanları için oldukça uygun. Mutfak ya da evin herhangi uygun bir noktası çalışma alanı olarak düzenlenebilir. Bu alanın dağınık olmaması dikkatinizi toplayabilmeniz ve rahat hareket edebilmeniz açısından da çok önemli.

SİGORTA TEKLİFİNİZ
 
   
 
 
Paylaş
PinIT