HIZLI TEKLİF ALIN
 
 
 
 


İshan Sigorta Haber > HAYATA DEVAM TÜRKİYE

<div style="text-align: justify;">"Hayata Devam Türkiye"'nin 5. Etabı Sakıp Sabancı Müzesi’nde Başladı.</div>

Beğen / Favorilere Ekle"Hayata Devam Türkiye"'nin 5. Etabı Sakıp Sabancı Müzesi'nde Başladı.


Aksigorta'nın AKUT'la birlikte toplumumuzu başta deprem olmak üzere sel ve yangın gibi doğal afetler konusunda bilgilendirmek üzere 2010 yılında başlattığı ve 5 yıllık kurumsal sosyal sorumluluk projesi olarak tasarladığı "Hayata Devam Türkiye" Projesi'nin 5. ve son etabı Sakıp Sabancı Müzesi'nde başladı.

"Hayata Devam Türkiye" Projesi'nin dün başlayan 5. etabı boyunca Aksigorta'nın deprem tırı Sakıp Sabancı Müzesi'nin bahçesinde olacak. Müze'nin ziyaretçilerine ve İlköğretim öğrencilerine 30 Mayıs'a kadar G Force deprem simülatöründe 1999 yılında yaşanan 7,4 büyüklüğündeki Marmara Depremi yaşatılarak, konunun önemine bir kez daha vurgu yapılacak. "Güvenli Oda" ve "Güvenli Olmayan Oda" olarak iki farklı bölümün bulunduğu deprem tırında eşyaları sabitlemek gibi alınabilecek basit önlemlerin önemine dikkat çekilecek.

Binlerce vatandaşımızı yitirdiğimiz 1999 Marmara ve ardından yaşanan depremlerde, afetler konusunda bilgi yetersizliğinin, kayıpları daha da artırdığı gerçeğinden yola çıkılarak tasarlanan ve uygulanan "Hayata Devam Türkiye" Projesi'nin ilk 4 yılında 52 il, 174 ilçede toplamda 4 milyon kişi "Hayata Devam" dedi. 700 bine yakın öğrenciye ulaşılan kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında 60 bin kilometre yol katedildi, eş zamanlı olarak sosyal medyada gerçekleştirilen çalışmalarla da 1.4 milyon kişi bilgilendirildi.

ÜÇ KEZ ÖDÜLLE TAÇLANDIRILDI

"Hayata Devam Türkiye" projesi, geçtiğimiz 4 yıl içinde 3 kez ödülle taçlandırıldı. 2013 yılında 2.400 başvurunun yapıldığı SABRE ödüllerinde Türkiye'den Altın SABRE 2013 ödülünü alan "Hayata Devam Türkiye" Projesi, aynı yıl Stevie 2013 Uluslararası İş Ödülleri'nde bronz ödüle layık görüldü. "Hayata Devam Türkiye" Projesi, 2012 yılında da Türkiye Halkla İlişkiler Derneği tarafından verilen ve Türkiye'nin en prestijli ödülleri arasında yer alan Altın Pusula Ödülleri'nde Kurumsal Sorumluluk-Eğitim kategorisinde en iyi proje ödülünü almıştı.

UĞUR GÜLEN: "HALA KATETMEMİZ GEREKEN ÇOK YOL VAR"

Türkiye'nin yüzde 96'sının afet riski altında olduğunu belirten Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, Aksigorta'nın geçtiğimiz yıl araştırma şirketi Nielsen'e yaptırdığı Türkiye'nin afet bilinci konusunda gerçekleştirilmiş en geniş kapsamlı araştırmasında, Türkiye'de her 100 kişiden sadece 5'inin kendini afet riski altında gördüğünü, afet durumunda can ve mal kaybına uğrayacağını düşündüğünü ve bunun için hazırlıklı olduğunun tespit edildiğini hatırlattı. Geçtiğimiz Cumartesi günü Gökçeada açıklarında 6.5 şiddetinde yaşanan depremde can kaybı yaşanmamasından büyük mutluluk duyduğunu belirten Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, depremin etkisi ile değil, yaşanan panik nedeniyle 1'i ağır 266 vatandaşımızın yaralanmasının ise depreme ne kadar hazırlıksız olduğumuzun en önemli göstergesi olduğunu söyledi. Gülen, afet bilinci konusunda katedilmesi gereken daha çok yol olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Halkımızın büyük bölümü doğal afetlere karşı hangi önlemleri alacağını ve felaketler sırasında ne yapacağını hala bilmiyor. 'Hayata Devam Türkiye' Projemiz ile AKUT'la beraber 4 yılda yaklaşık 4 milyon kişiye, eş zamanlı olarak gerçekleştirdiğimiz sosyal medya çalışmalarımızla da 1.4 milyon kişiye doğal afetler ve sigorta bilinci aşılamaya, vatandaşlarımızı afetlere karşı daha donanımlı hale getirmeye çalıştık. Afetleri engelleyemeyiz ama yaraları sarabileceğimize inanıyoruz."

AKUT Başkanı Nasuh Mahruki de AKUT'un varlık sebebinin, acil durumlarda ve afetlerde can kurtarmak olduğu kadar bu konularla ilgili toplumu bilinçlendirmek de olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Afetler ve acil durumlarla ilgili konularda yanlış bilinenleri düzeltmek, doğru bilinenleri pekiştirmek ve unutulanları yeniden hatırlatmak amacıyla, eğitim ve toplum bilinçlendirme çalışmalarımızda da arama kurtarmada gösterdiğimiz disiplin, titizlik ve gayretle çalışıyoruz. Aksigorta ile birlikte 5. yılını sürdürdüğümüz bu proje, AKUT'un iki kez, Afet Eğitimi Tırlarımızla 81 ilimizin tamamını ziyaret ettiğimiz projelerin ardından, bu kez ilçeler bazında ve çok daha kapsamlı ve çok daha fazla yurttaşımıza birebir ulaştığımız ve bilgi birikimimizi paylaştığımız en güçlü projemiz oldu. Doğal afetler konusunda halkımızı bilinçlendirmek adına 2010 yılında AKUT ve Aksigorta olarak bilgimizi ve gücümüzü birleştirerek 'Hayata Devam Türkiye' dedik. Bu bilinçlendirme turumuz sırasında vatandaşlarımızın böyle özel bir çalışmaya ne kadar ihtiyaçlarının olduğunu gördük. Aksigorta'ya afet eğitimi konusunda yaptığı öncülük için teşekkür ediyorum." dedi.


Daha Fazla Bilgi İçin:
Şebnem Ateş, Caretta İletişim
0216 470 93 43 - Dahili 116
sebnema@carettailetisim.com

HAYATA DEVAM TÜRKİYE

SİGORTA TEKLİFİNİZ
 
   
 
 
Paylaş
PinIT