HIZLI TEKLİF ALIN
 
 
 
 


İshan Sigorta Haber > EN UCUZ TRAFİK SİGORTASI TÜRKİYE'DE

<div style="text-align: justify;">Generali Avrupa'da ve Türkiye'deki zorunlu trafik sigortasına ödenen rakamları araştırdı.</div>

Beğen / Favorilere Ekle


Generali'nin yaptığı araştırmalar sonucunda, Avrupa'da zorunlu trafik sigortası için sürücülerin cebinden Türkiye'ye oranla dört kat daha fazla para çıktığını ortaya koyuyor.

Generali böylece değişik parametrelere dayalı olarak fiyatlandırmanın ülkeler bazında ne kadar fark edebileceğini ortaya koydu. Araştırmanın sonuçları, Avrupa'daki araç sahiplerinin zorunlu trafik sigortası için Türkiye'deki araç sahiplerine göre çok daha farklı rakamlar ödediğini gösteriyor. Avrupa'nın çeşitli ülkelerini kapsayan araştırmada Türkiye, yıllık ortalama 89 euro ile zorunlu trafik sigortasına ödenen miktarda son sırada yer alıyor. Listenin ilk sırasında ise yıllık ortalama 438 euro ile İsviçre ve 431 euro ile İtalya yer alıyor. İtalya ve İsviçre'yi sırasıyla 258 euroyla Avusturya ve 214 euroyla Almanya takip ediyor. Doğu Avrupa ülkelerinde ise, zorunlu trafik sigortasının Batı Avrupa'ya kıyasla daha düşük olduğu göze çarpıyor. Slovenya 212 euroyla ilk sırada yer alırken, onu sırasıyla 196 euro ile Hırvatistan, 136 euro ile Slovakya, 126 euro ile Çek Cumhuriyeti ve ortalama 103 euro ile Polonya takip ediyor. 

İYİ SÜRÜCÜ DAHA AZ PRİM ÖDÜYOR

Avrupa ülkelerinde kaza oranı düşük olan sürücüler yıl içinde poliçelerini yenilerken, kaza yapmış sürücülere oranla çok daha az prim ödüyor. Konuyla ilgili olarak Generali Stratejik Planlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Petar Dobric şu açıklamada bulundu: "Generali Sigorta olarak tüm sürücüleri güvenli sürüş konusunda çok daha hassas olmaya davet ediyoruz. Bu konu, kaza oranlarının en aza indirilmesi, can ve mal kaybının yaşanmaması adına çok önemli." 

EN UCUZ TRAFİK SİGORTASI TÜRKİYE'DE

SİGORTA TEKLİFİNİZ
 
   
 
 
Paylaş
PinIT