HIZLI TEKLİF ALIN
 
 
 
 


İshan Sigorta Haber > EMEKLİLİK YAŞI 70'E ÇIKTI

<div style="text-align: justify;">Avustralya'da emeklilik yaşı kademeli olarak 70’e çıkarıldı.</div>

Beğen / Favorilere Ekle


Avustralya Federal Hükümeti, 2014 bütçesinde kemer sıkma uygulamaları çerçevesinde, işsizlik ödeneği, aile desteği, çocuk yardımı, dış yardımlar gibi birçok alanda kesintiye giderek, 65 olan emeklilik yaşını kademeli olarak 70'e çıkardı.

Avustralya'da iktidardaki Liberal Parti-Ulusal Parti Koalisyonu'nun 2014 bütçesine, başta ana muhalefetteki İşçi Partisi olmak üzere birçok kesimden tepki geldi.

Federal Hükümet tarafından dün açıklanan 2014 bütçesine göre, 1966 yılından sonra doğanlar 70 yaşında emekli olacak, 1 Temmuz 1952'den sonra doğan Avustralyalıların emeklilik yaşı ise kademeli olarak değişiklik gösterecek.

Avustralya'nın Melbourne kentinde Türklerin yoğun olarak yaşadığı bölge olarak bilinen Broadmeadows semtinde faaliyet gösteren Braodmeadows Türk Yaşlılar Derneği de yeni değişiklikleri üyelerine duyurmak için bir toplantı düzenledi. Broadmedows Türk Yaşlılar Derneği Başkanı Kubilay Genç, konuya ilişkin olarak AA muhabirine yaptığı açıklamada, bugün gençlerin dahi iş bulmakta zorluk çektiğine işaret ederek, hükümetin kararını eleştirdi.

EMEKLİLİK YAŞI 70'E ÇIKTI

SİGORTA TEKLİFİNİZ
 
   
 
 
Paylaş
PinIT