HIZLI TEKLİF ALIN
 
 
 
 


İshan Sigorta Haber > DÖRT DÖRTLÜK KORUMA SİGORTASI

'Dört Köşe Koruma Sigortası’, sorumluluk sigortalarına yeni bir soluk getiriyor

Beğen / Favorilere Ekle

Yapı Kredi Sigorta’nın yeni ürünü 'Dört Köşe Koruma Sigortası', sorumluluk sigortalarına yeni bir soluk getiriyor. Bu sigortayı alanlar tek poliçeyle 4 farklı güvenceye sahip oluyor. Üstelik çok daha uygun primlerle...

Dünyada yaygın olarak kullanılan sorumluluk sigortalarıyla Türkiye’nin tanışması yeni sayılır. Sigorta sektörünün gelişmesi ve büyümesinde önemli katkılar sağlaması beklenen sorumluluk sigortalarının Türkiye’de önemli bir ihtiyacı da karşılaması bekleniyor. Avrupa Birliği (AB) müzakerelerine paralel Türkiye’de uygulanma süreci hızlanan bu sigorta, özünde bireylerin sorumlulukları nedeniyle başkalarına verdiği zararları tazmin ediyor.

Konuyla ilgili yasal düzenlemeler ve altyapının tamamlanmasının ardından sigorta şirketleri birbiri ardından sorumluluk sigortası poliçelerini müşterilerinin kullanımına sunmaya başladı. Yapı Kredi Sigorta da bu doğrultuda tasarladığı 'Dört Köşe Koruma Sigortası' ürünüyle fark yaratmayı amaçlıyor.

Yapı Kredi Sigorta, bu poliçeyle daha önce sigortayla tanışmayan bireylere ulaşmayı hedefliyor. 2012’nin haziran ayında oluşturulan ürünün tasarımında daha çok bireylerin ihtiyaçları göz önünde bulundurulmuş. Yapı Kredi Sigorta yetkilileri, "Bireylerin günlük hayatlarında karşılaşabileceği riskleri tek bir ürün ve uygun primlerle teminat altına almayı hedefledik" diyorlar.

Tek poliçeyle çoklu koruma

Peki Dört Köşe Koruma Sigortası hangi riskleri kapsıyor? Bu poliçenin en önemli özelliği, sigortalıların farklı riskler için ayrı ayrı poliçe yaptırmasına gerek olmaması. Tek bir poliçeyle birden fazla risk uygun fiyatla teminat altına alınabiliyor. Örneğin ferdi kaza sigortası yaptıran bir sigortalıya, sadece ferdi kaza teminatları sağlanıyor. Dört Köşe Koruma Sigortası yaptıran sigortalara ise ferdi kazanın yanı sıra kişisel sorumluluk, hukuksal koruma teminatıyla birlikte aile fertleri için de kişisel sorumluluk ve hukuksal koruma teminatı sunulabiliyor..

Poliçenin ferdi kaza teminatıyla sigortalı, sigorta süresince (genelde 1 yıl) maruz kalacağı kazalar sonucu ortaya çıkabilecek sürekli sakatlık ya da vefat riskine karşı poliçede belirlenen teminatlara hak kazanıyor. Bu poliçeyle 15-65 yaş arası sigorta ettirenler teminat kapsamına alınabiliyor.

Kişisel sorumluluk teminatı; meydana gelebilecek bir olay neticesinde üçüncü şahısların ölmesi, yaralanması veya sıhhatinin bozulması, üçüncü şahıslara ait mallarda hasar oluşması sebebiyle sigortalının bireysel olarak sorumlu tutulabileceği, kendisine karşı üçüncü şahıslar tarafından ileri sürülecek maddi, bedeni ve manevi zarar ve ziyan taleplerinin neticelerine karşı teminat sağlıyor. Mevcut yasalar çerçevesinde ve poliçede belirtilen limitle sınırlı olmak üzere üçüncü şahıslara karşı mali mesuliyetler bu poliçeyle karşılanıyor. Örneğin, alışveriş merkezinde dolaşırken siz, eşiniz veya çocuğunuz mağazada bulunan bir eşyayı kırması sonucu oluşan hasarı kişisel sorumluluk teminatından karşılanabiliyor.

Hukuksal koruma teminatı; sigortalının kendisine ve ailesine yöneltilebilecek hukuksal uyuşmazlıklarda, çıkarlarının korunması için gereken dava masrafları karşılanıyor.

Yine hukuksal koruma kapsamında yer alan aile teminatıyla ise sigortalıyla aynı teminata sahip olmak üzere sigortalının eşi, çocukları, vesayeti altında olan kişiler ile sigortalıyla ikamet eden ve sigortalının bakmakla mükellef olduğu birinci derece akrabaları sigorta teminatı altına alınabiliyor.

Ürün, farklı limitlerden oluşan 7 alternatif paket halinde sunuluyor. Sigortalılar bu 7 paket içinden kendilerine en uygun olanı seçebiliyor.

Dört Köşe Koruma Sigortası, Nisan 2013 ayının başında itibaren Yapı Kredi Sigorta’nın tüm satış kanalları tarafından sunulmaya başlandı. Şirket yetkilileri, Mayıs 2013 sonu itibariyle yaklaşık bin adet poliçe düzenlediklerini söylüyor. 

Primler çok daha hesaplı

Farklı riskleri tüm aile için koruma altına alan Dört Köşe Koruma Sigortası’nın primleri de sigortalı açısından önemli bir avantaj sağlıyor. Yapı Kredi Sigorta, bu ürünle sigortayla tanışmayan kitlelere ulaşabilmek için her bütçeye uygun olabilecek, 20 TL’den başlayan ve 475 TL’ye varan primlerle ürünü sigortalılara sunuyor.

Dört Köşe Koruma Sigortası’nda hangi teminatlar var?

Ferdi Kaza Teminatı: Sigortalının iradesi dışında maruz kalacağı kazalar sonucunda ölüm ve sakatlık durumlarını kapsar, sadece sigorta ettirene (15-65 yaş arası) verilen teminattır.

Kişisel Sorumluluk Teminatı: Sigortalının ve ailesinin 3. şahıslara vereceği maddi ve bedeni zararları kapsar.

Hukuksal Koruma Teminatı: Size ve ailenize yöneltilebilecek hukuksal uyuşmazlıklarda, çıkarlarınızın korunması için gereken dava masraflarını karşılar.

Aile Güvencesi: Aile fertleri de Kişisel Sorumluluk ve Hukuksal Koruma teminatı kapsamında değerlendirilir.

Akıllı Yaşam Dergisi

Kaynak

SİGORTA TEKLİFİNİZ
 
   
 
 
Paylaş
PinIT