HIZLI TEKLİF ALIN
 
 
 
 


İshan Sigorta Haber > DASK ZORUNLU MİSAFİRLİK UYGULAMASI

<div style="text-align: justify;">DASK,deprem algısı ve zorunlu deprem sigortası bilincini artırmak için düzenlediği sosyal medya kampanyalarına bir yenisini daha ekledi.</div>

Beğen / Favorilere Ekle


DASK, deprem risk algısı ve zorunlu deprem sigortası bilincini artırmak için düzenlediği sosyal medya kampanyalarına bir yenisini daha ekledi. DASK Koordinatörü İsmet Güngör, "Zorunlu Misafir" uygulamasının, "Depremde eviniz hasar görürse kime misafir olacaksınız?" sloganlı iletişim kampanyasının bir parçası olduğunu belirtti.

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), deprem risk algısı ve zorunlu deprem sigortası bilincini artırmak için "Zorunlu Misafirlik" konseptiyle düzenlediği sosyal medya kampanyalarına bir yenisini daha ekledi. DASK'ın Facebook sayfasında (www.facebook.com/dask) yayına giren "Zorunlu Misafir" uygulaması ile olası bir depremden sonra başka bir evde uzun süreli misafir olmanın yaratabileceği sıkıntılı durumlara dikkat çekiliyor. "Zorunlu Misafir" uygulamasının, "Depremde eviniz hasar görürse kime misafir olacaksınız?" sloganlı iletişim kampanyasının bir parçası olduğunu belirten DASK Koordinatörü İsmet Güngör şunları ifade etti: "Depremde evleri hasar gören vatandaşlarımız, zorunlu deprem sigortaları yoksa akrabalarının ya da arkadaşlarının yanında uzun süre misafir olmak zorunda kalıyor. Bu sebeple "zorunlu misafirlik" döneminde yaşanabileceklere Facebook uygulamamızla dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. Takipçilerimize 'Zorunlu Misafirlik' deneyimleri yaşatarak depremden sonra misafirliğin sürdürülebilir ve uzun vadeli bir çözüm olmayacağını aktarıyoruz." Kamuoyu araştırmalarımızın sonuçlarından yola çıkarak iletişim stratejisinin zorunlu misafirlik konsepti etrafında oluşturulduğunu belirten Güngör, "Konseptimiz doğrultusunda depremin olası olumsuz etkilerini senaryo ederek misafirlik kavramı ile güvenli yaşam, sağlam binalar ve depreme hazır aileler olgusunu hatırlatmayı hedefliyoruz. Son uygulamamızla Facebook takipçilerimize zorunlu misafirliği dijital ortamda deneyimleme imkanı sunuyoruz. Böylece, depreme karşı hazırlıklı olmazlarsa neler yaşayabileceklerini anlatıyoruz. Bütün sigorta sektörü mensuplarını ve acenteleri uygulamamızı kullanmaya davet ediyoruz" dedi. Güngör, zorunlu deprem sigortası ile depremin konutlara verebileceği hasara karşı hazırlıklı olunması gerektiğini de vurguladı ve sözlerini şöyle tamamladı: "Zorunlu deprem sigortasıyla konut sahipleri depremden sonra maddi hasarlarını tazmin edip yeniden bir düzen kurabilir ve uzun süreli zorunlu misafirlikten kurtulabilirler." DASK, "Zorunlu Misafirlik" serisi kapsamında daha önce "Bir Oda da Benden", "Misafirliğe Geldim" uygulamalarını hayata geçirmişti. Serinin son uygulaması "Zorunlu Misafir" ise 14 Nisan'a kadar devam edecek. Uygulamayı kullananlar DASK Deprem Çantası kazanma fırsatı yakalayacak.

DASK ZORUNLU MİSAFİRLERİN DERTLERİNE TERCÜMAN OLUYOR

SİGORTA TEKLİFİNİZ
 
   
 
 
Paylaş
PinIT