HIZLI TEKLİF ALIN
 
 
 
 


İshan Sigorta Haber > ALMANYA'DA OTOMOBİL SİGORTALARI ZAMLANIYOR

Almanya'da yapılan bir araştırma otomobil sigortalarının gelecek yıl yine pahalanacağını ortaya koydu.

Beğen / Favorilere Ekle

Sadece Türkiye’de değil Avrupa’da aynı konu üzerine tartışmalar sürüyor.. Almanya'da otomobil sigortaları gelecek yıl da pahalanacak. Primlerde ortalama yüzde 6 oranında artış yaşanacak. Bununla birlikte sürücüler bağlı oldukları sigorta kurumlarını değiştirerek yüzde 59'a kadar tasarruf sağlayabiliyor. Almanya'da yapılan bir araştırma otomobil sigortalarının gelecek yıl yine pahalanacağını ortaya koydu. Geçen yıl ortalama yüzde 6,9 oranında artan sigorta primleri bu yılda yüzde 5,8 yükselecek. 

Direct Line şirketinin Sigorta Ekonomisi Enstitüsü'ne yaptırdığı araştırmada 10 örnek müşteri için 20 farklı kentte sigorta şirketleriyle görüşülerek fiyatlar belirlendi. Örnek müşteriler arasında evli kişiler, bekarlar, üniversite öğrencileri yer aldı. Ortaya çıkan sonuçlara göre araba sigortaları arasındaki fiyat farkının en yüksek olduğu şehir başkent Berlin. Bu şehirde sigorta fiyatları arasında bin 661 Euro fark tespit edildi. 

Araştırmayı yürüten kurumun başkanı Thomas Köhne, "Bu araştırmayla araba sigortaları arasındaki fiyat farkının ne kadar büyük olduğunu bir kez daha ortaya koyduk." şeklinde konuştu. Uzmana göre, sürücüler şimdiye kadar yaptırdıkları araba sigorta kurumlarını değiştirerek yüzde 59'a kadar tasarruf yapabiliyor. İnternette yapılacak küçük bir araştırmayla daha ucuz sigorta bulmak mümkün. Ancak sigorta şartlarının ve diğer müşterilerin görüşlerinin de dikkatle okunması gerekiyor. Pek çok sürücü yıl başından itibaren geçerli olacak yeni sigortalar için arayışlarına şimdiden başlamış durumda. Şimdiki sigortalara çıkış vermek isteyenler için ise son tarih 30 Kasım. 

Kaynak:

SİGORTA TEKLİFİNİZ
 
   
 
 
Paylaş
PinIT