HIZLI TEKLİF ALIN
 
 
 
 


İshan Sigorta Haber > 10 KONUTTAN 6'SI DASK'SIZ

<div style="text-align: justify;">Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) verilerine göre, Türkiye’deki 17.6 milyon konutun sadece 6.5 milyona yakını sigortalı.</div>

Beğen / Favorilere Ekle


Sigorta bilincinin artırılması amacıyla bu yıl 26 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında kutlanan Sigorta Haftası, bir dizi etkinlikle kutlanıyor. III. Ulusal Sigorta Sempozyumu'nda konuşan Hazine Müsteşar Yardımcısı Burhanetten Aktaş, DASK ile yaşanan gelişmelere de değinerek şu bilgileri verdi:
 
6.5 MİLYON SİGORTALI
 
"2012 yılı sonunda yaklaşık 4.8 milyon olan sigortalı konut sayısı 6.5 milyona yaklaşmıştır. Sigortalılık oranı ise illere ve bölgelere göre farklılık göstermekle birlikte ortalama yüzde 36 düzeyinde bulunuyor. ABD- Kaliforniya ile Japonya gibi yüksek oranda deprem riskinin bulunduğu yerlerde de sigortalılık oranı, Kaliforniya'da yaklaşık olarak yüzde 15, Japonya'da ise yüzde 40'tır.

Ancak şunu da ifade etmek isterim ki, Japonya'da 2011 yılındaki deprem öncesinde sigortalılık oranı yüzde 23'tür. Dolayısıyla, ülkemizdeki sigortalılık oranının önemli bir mertebeye eriştiğini söylemek mümkün."
 
HEDEF 10 MİLYONA ULAŞMAK
 
Sigortalı konut sayısının yükselmesi gerektiğine dikkat çeken Burhanettin Aktaş "Hedefimiz, 2017 yılına kadar 10 milyon sigortalı konut sayısına ulaşmak" diye konuştu.

10 KONUTTAN 6'SI DASK'SIZ

SİGORTA TEKLİFİNİZ
 
   
 
 
Paylaş
PinIT